Співробітництво з  вищими навчальними закладами

Міжрегіональна Академія управління персоналом (з 2011 до 20.04.2016)

Надання учням можливостей для реалізації індивідуальних, творчих потреб, забезпечення умов для оволодіння практичними уміннями та навичками наукової, дослідно-експериментальної, винахідницької діяльності, певного рівня професійної підготовки.  Професійна орієнтація, пошук талановитої молоді, довузівська підготовка.

Київський будівельний технікум (з 2005)

Випускники гімназії як професійно орієнтовані абітурієнти, що враховується згідно правил прийому при зарахуванні до технікуму.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (з 01.12.2010 до 01.12.2015)

Співробітництво у навчанні, науковій та практичній діяльності щодо профорієнтаційної роботи, залучення випускників Гімназії до вступу у НТУУ «КПІ»,  підготовки фахівців у галузі знань «Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини» напряму підготовки «Здоров’я людини» спеціальності «Фізична реабілітація» та працевлаштування кращих випускників НТУУ «КПІ» у Гімназії.

Національний авіаційний університет (з 2012 до 30.12.2013)

Удосконалення системи безперервної освіти та зв’язків середньої та вищої школи, профорієнтаційна робота серед учнів, організація ділових ігор серед учнів старших класів, участь науково-педагогічного складу Університету до керівництва науково-дослідницькими роботами членів МАН «Дослідник».

Приватний вищий навчальний заклад Інститут землевпорядкування та інформаційних технологій при Національному авіаційному університеті (з 01.11.2010 до 01.11.2015)

Удосконалення системи безперервної освіти та зв’язків середньої та вищої школи. Запровадження безперервної ступеневої освіти та початкової професійної підготовки, ефективного використання педагогічних кадрів та сприяння розвитку здібностей і обдарувань учнів.

Коледж Київського національного університету технологій та дизайну (з 23.10.2012)

Профорієнтаційна робота з учнями та спільні соціально-виховні заходи.

Співробітництво з  громадськими організаціями

Гімназія №172 "Нивки" співпрацює з громадською ініціативою підтримки дітей, позбавлених батьківської опіки "Стій за дітей!", яка допомагає дитячим будинкам і будинкам-інтернатам по всій Україні.

Співробітництво з  науковими установами

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України (з 2008)

Експериментальна апробація методики застосування мультимедійних систем як засобів інтерактивного навчання.

Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України (з 2010)

Експериментальна апробація організаційних форм запровадження тестових технологій у загальноосвітньому навчальному закладі для визначення рівня навчальних досягнень та особистісних якостей учнів.

Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій Кібернетичного Центру НАН України (з 2011)

Діяльність спрямована на розв’язання актуальних завдань подальшого  впровадження інноваційних технологій навчання, участь у проекті сприяння вільному і оперативному доступу до інформаційних ресурсів навчальних закладів «Моя Освіта».

Співробітництво із загальноосвітніми навчальними закладами України

Миртюківська спеціалізована школа Стрийського району Львівської області (з 2010)

Проведення спільних заходів щодо вдосконалення навчально-виховного процесу, обмін  навчально-методичними матеріалами, організація спільних науково-практичних конференцій, ярмарків, методичних фестивалів, обмін делегаціями, спільні оздоровчі табори.

Горлівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 - багатопрофільний ліцей" Горлівської міської ради (з 2013)

Сприяння розробці спільних програм з освітніх проблем, реалізації заходів, які спрямовані на збереження та розвиток культурної національної спадщини; розширення можливостей для розвитку соціальної та предметної компетентності учнів через спільні молодіжні форуми, конкурси, інтернет-вікторини.

Міжнародні зв’язки гімназії

Англійська спецшкола м. Стамбул BESIKTAS (Туреччина)

Напрямок співпраці: обмін делегаціями учителів і учнів.

Середня школа м.Роктон, штат Ілінойс (США)

Напрямок співпраці: листування, спілкування засобами Інтернет, приїзд в Україну на канікули з батьками.

М. Заверце ІІ ліцей ім. Гелени Гульненокої (Польща)

Напрямок співпраці: обмін делегаціями учителів і учнів, листування, спілкування засобами Інтернет.